1. Stay in touch

13. listopadu 2010 v 19:13 | Claire Lullaby |  Physically together
Melanie

Pamatovala si, jak tu byly jedna pro druhou. Už od malička si spolu hrály. V každé situaci stály při sobě. Jenže Melanie měla nehodu a v posledních minutách svého života pomyslela na jediné jméno: Katalína!Katalína

Když Katalíně zavolala policie, aby jí oznámila, že její jediná přítelkyně a rodina měla smrtelnou bouračku, nemohla tomu uvěřit. To přece nemůže být pravda. Nesmí! To nejde! Opakovala si v duchu stále. Nedokázala si představit, že by viděla její spící tělo. Bez života. Bez úsměvu.

Vrátila se do jejich společného, prázdného bytu. Hodila klíče do misky na skřínce kousek ode dveří. Sundala si kabát a na chvíli se zastavila. Zavřela oči. Kdyby svůj kabát dala na věšák viděla by věci své milované Melanie. To by neunesla a na hroucení má dost času. Nechala ho tedy spadnout na zem. Otevřela znovu oči a dávala si pozor aby jimi nebloudila po bytě. Nechtěla zavadit o její věci. Zamířila do kuchyně. Sáhla do police pro skleničku a nalila do ní vodu z kohoutku. Pomyslela na to, jak se Melanie uměla křenit. "Proč si nevezmeš vodu z láhve, vždyť jich máme plnou lednici. Nemusíš si nalívat vždycky extra." Katalína ji na to vždycky odpověděla lenivým a škládlivým tónem. "Kdybych použila láhev, neslyšela bych tvůj krásný hlas kočko. Když mi říkáš, že jsem něco extra, tak si jako extra ráda připadám. Milovala to, jak Mel uměla protočit panenky a vrátit se ke sledování svýho seriálu.

Povdechla si. Ach bohyně! Proč ona? Chvíli doufala, že jí bohové odpoví, že je to zlí sen a ona se teď probudí, ale to už by se musela vzbudit dávno. Napila se a zbytek vody vylila do dřezu. Skleničku nechala na lince a vyhoupla se vedle ní. Někdo zavrněl po jejím boku. Pootočila hlavu a došlo jí, že je to Kefva. Kočka, kterou Mel našla na ulici. Přitáhla jí do bytu a nechala se Kefvou ochočit. Katalína si vzpoměla na to, jak se kvůli Kefvě jednou pohádaly a potom je předmět jejich vražedných pohledů usmířil. Zakroutila hlavou a vzala kočku do náruče. Chvíli jí hladila a nechala se jí utěšovat. "Zbyly jsme sami Kef. Naše láska už se nikdy nevrátí." Šeptala jí Katalína a nechala, aby jí z očí spadaly slzy. "Už se nevrátí." Potvrdila znovu a sesypala se na zem. Stulila se do klubíčka a nechala žal aby jí prostoupil. "Vrať se Mel. Bez tebe to nezvládnu. Šeptala mezi vzlyky, než usnula. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 shitman shitman | Web | 13. listopadu 2010 v 20:55 | Reagovat

..perfektní :'( skvělý :'( super :'( sakra :'(

2 Stánina49 Stánina49 | 19. prosince 2010 v 0:49 | Reagovat

Tak se Cliííí pomalu začínám ztrácet v realitě :-))) už nevím co je sen, co je pravda... ale v každém případě, je to umění takto psát, pokud je to vymyšlené :-*

3 Salliene Salliene | Web | 19. prosince 2010 v 11:09 | Reagovat

...
Nemám co říct. Dokonalý. Nemá cenu psát znova, že krásně píšeš..
Je to smutný, jo... Ale krásný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama